W czwartek, 20 października br. w Urzędzie Miasta w Libiążu, odbyło się czwarte posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej Tauron Wydobycie S.A. ZG Janina w Libiążu.

Omówiono wpływ eksploatacji górniczej, na powierzchnię terenu, w granicach administracyjnych gmin: Libiąż, Chrzanów i Babice. Obrady prowadził zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Libiąża, Burmistrz Miasta Chrzanowa, Wójt Gminy Babice, Wiceprezes Tauron Wydobycie S.A., przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach oraz Tauron Wydobycie S.A. ZG Janina.

Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej Tauron Wydobycie S.A. ZG Janina
w Libiążu, dokonanej w okresie II i III kwartału 2022 r., wraz z analizą wyników obserwacji geodezyjnych, deformacji terenu oraz pomiarów wielkości przyspieszeń drgań gruntu. Przedstawiono zakres usuwania szkód spowodowanych ruchem ZG Janina w Libiążu.

Ponadto omówiono bieżącą współpracę organów samorządowych z kopalnią, jak również przekazano informacje na temat planowanego - w IV kwartale 2022 r. i I kwartale 2023 r. - zakresu eksploatacji górniczej, wraz z prognozami jej wpływów na powierzchnię oraz działań profilaktycznych.

 

źródło i fot.: WUG

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij