Miedziowy gigant został laureatem Złotego Lauru Super Biznesu 2022 w kategorii „Innowacyjność”.

Kapituła doceniła pionierskie działania KGHM w rozwój energetyki jądrowej w Polsce. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w Warszawie.

KGHM jako pierwszy w kraju złożył do Państwowej Agencji Atomistyki wniosek dotyczący wdrożenia małych reaktorów modułowych (SMR). Dokument dotyczy oceny technologii i rozwiązań technicznych. Miedziowy gigant pracuje nad inwestycją wspólnie z amerykańską firmą NuScale. Inwestycja w SMR jest ściśle związana ze strategicznym obszarem energii i Polityką Klimatyczną KGHM, w której zadeklarowano osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.

Złote Laury Super Biznesu

Wyróżnienia trafiają do osób, instytucji oraz firm za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości. W tym roku kapituła konkursu już po raz dziewiąty wręczyła nagrody w 9 kategoriach, m.in. osobowość roku, innowacyjność, CSR czy wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i promocję Polski na świecie.

 

źródło i fot.: KGHM Polska Miedź

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij