Główny Instytut Górnictwa wdrożył System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodny z normą PN-EN ISO/IEC 27001. Wdrożenie zostało potwierdzone certyfikatem nr JBSI - 16/1/2022, wydanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji jest rozwiązaniem, które zapewnia zachowanie poufności informacji, których ochrona jest wymogiem prawnym. System zapewnia bezpieczeństwo wszystkich informacji w jednostce, a nie tylko bezpieczeństwa danych osobowych. Obejmuje pełne spektrum działania firmy: infrastrukturę, systemy informatyczne, procesy i procedury oraz pracowników, co przekłada się na minimalizację ryzyka wystąpienia niebezpiecznych wycieków informacji w sposób nieuprawniony. Ochrona taka dotyczy również informacji partnerów biznesowych. Temat zarządzania bezpieczeństwem informacji jest niezwykle istotny w dobie cyberataktów, jego znaczenie było również przedmiotem kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

źródło: GIG
fot.: iStock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij