Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 w czerwcu odbyła się XIV Konferencja „Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania środków smarnych i eksploatacyjnych w przemyśle".

Poza terminem spotkania, które zwykle miało miejsce w kwietniu, zmianie uległa również nazwa jego organizatora. Od maja bieżącego roku dotychczasowe Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego występuje jako Centrum Badań i Dozoru.

Celem cyklu Konferencji „Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania środków smarnych i eksploatacyjnych w przemyśle” jest prezentacja najnowszych osiągnięć i rozwiązań w obszarze produktów i środków smarnych, aktualizacja wiedzy na temat ich właściwości, jak również kwestie związane z bezpieczeństwem pracy i ekonomiką eksploatacji maszyn i urządzeń. Przedstawiane wybrane aspekty tribologii ukazują łańcuch wzajemnych powiązań pomiędzy kwestiami zastosowania środków smarnych o określonych właściwościach i jakości a czasem użytkowania urządzeń, redukcją awaryjności i jednoczesnym wzrostem ich efektywności, bezpieczeństwem procesów przemysłowych, bezpieczeństwem człowieka oraz ochroną środowiska naturalnego.

Tegoroczna edycja konferencji skupiała się na różnorodnych aspektach stosowania smarów, olejów i innych środków eksploatacyjnych zarówno w przemyśle górniczym, jak w sektorach takich jak energetyka czy transport i lotnictwo.

W obszarze górniczym zaprezentowane zostały między innymi rozwiązania dotyczące zabezpieczenia transportów węgla przed powstawaniem pyłów oraz przed jego wywiewaniem. Zastosowanie nowoczesnych środków pozwala nie tylko na ograniczenie strat masy załadunku, ale ma także istotne znaczenie dla bezpieczeństwa środowiska naturalnego i bezpieczeństwa stanowisk pracy.

 

źródło i fot.: Organizator

 

 

 

 

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij