Po raz pierwszy w Europejskim Kongresie Finansowym wzięła udział Jastrzębska Spółka Węglowa. EKF to doroczna impreza poświęcona i przeznaczona dla bankowców oraz wszelkich instytucji finansowych. Co w tym gronie robiła JSW?

Przedstawiciele Spółki z wiceprezesem Robertem Ostrowskim na czele, mieli za zadanie wyjaśnić jak najszerszej grupie finansistów, na czym polega biznes JSW oraz to, że węgiel koksujący jeszcze przez długie lata będzie niezbędny do produkcji stali. Wszystko po to, aby w oczach sektora finansowego „odczarować” węgiel koksowy, który przez potencjalnych inwestorów i rynek finansowy często jest wrzucany do jednego worka z węglem energetycznym, w który w kontekście polityki Zielonego Ładu niechętnie się angażują.

W trakcie trzydniowego kongresu wiceprezes Ostrowski spotykał się dziennikarzami z redakcji biznesowych, z wieloma przedstawicielami banków oraz instytucji finansowych, a na koniec odbyła się debata pt. „Zielona transformacja gospodarki a przemysł wydobywczy i jego finansowanie”, której gospodarzem była Jastrzębska Spółka Węglowa. Na początku debaty Robert Ostrowski, wiceprezes JSW ds. ekonomicznych przedstawił charakter i specyfikę działalności Spółki oraz Grupy Kapitałowej JSW. Podkreślając, że bez produktów JSW zielona transformacja będzie niemożliwa.

 

źródło i fot.: jsw.pl

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij