Spółka w 2021 roku przekazała na rzecz lokalnych samorządów ponad 500 mln zł z podatków - a to tylko jedna z form wsparcia dla mieszkańców regionu.

KGHM uczestniczy i aktywnie włącza się w inicjatywy samorządowe w gminach i miastach Zagłębia Miedziowego. Współorganizujemy wydarzenia kulturalne czy sportowe, przekazujemy darowizny na działania bliskie mieszkańcom czy dbamy o zdrowie oraz aktywność fizyczną. Dziękuję wszystkim Wójtom, Burmistrzom i Prezydentom miast oraz Starostom. Każdy z Was wnosi bezcenny wkład w budowanie silnej i nowoczesnej Polski – napisał w liście do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Poza podatkamii płaconymi na rzecz samorządów Zagłębia Miedziowego KGHM przekazuje co roku kwoty gmin i powiatów na działania na rzecz mieszkańców.

KGHM współpracuje finansowo przy wielu inicjatywach prospołecznych w Zagłębiu Miedziowym. Wspólnie z samorządami miedziowa spółka organizuje konsultacje i porady na przykład w ramach Tygodnia Walki z Depresją.

Szczególnym wsparciem wsparciem dla lokalnych samorządów jest Fundacja KGHM. W 2021 roku na realizację ponad 300 projektów przekazana została kwota ponad 20 mln zł.

 

źródło i fot.: kghm.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij