W ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit oddziały bieruńskiego ZGRI wykonują zadania zmierzające do uruchomienia nowej partii złoża w pokładzie 209.

To szczególnie istotne, bowiem złoże stanowić będzie o przyszłości kopalni. W sąsiednim ruchu Ziemowit brygady ZGRI realizują zadania inwestycyjne dotyczące wykonywania robót związanych z rozcinką pokładu 215 na poziomie II. Z kolei w kopalni Bolesław Śmiały, brygady przodkowe ZGRI biorą udział w dalszej rozcince głównego pokładu 326, z którego prowadzone jest wydobycie, zapewniając odpowiednie wyprzedzenie frontu eksploatacyjnego łaziskiej kopalni.

Bieżący rok i najbiższe zapowiadają się równie intensywnie. Wspólnie z kopalniami, w których oddziały ZGRI realizują roboty przygotowawcze, wiertnicze i szybowe, zaplanowano ambitne zadania produkcyjne stanowiące niejednokrotnie duże wyzwania techniczne. Chodzi o zapewnienia kopalniom perspektyw prowadzenia niezakłóconego wydobycia przez kolejne lata.

Przykładem nowego podejścia ZGRI do realizowanych zadań produkcyjnych jest kompleksowe wykonywanie wyrobisk przodkowych przy jednoczesnym drążenia przodka wraz z wykonaniem wysokiego kotwienia. Takie działania realizowane są obecnie w ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit, co niewątpliwie przyczyni się do szybszego uruchomienia kolejnej ściany.

W odniesieniu do robót szybowych brygady Zakładu mają realizować zadania w kopalniach Piast-Ziemowit ruch Piast i ruch Ziemowit oraz w KWK Bolesław Śmiały. Będą też na bieżąco reagować na pojawiające się potrzeby zakładów górniczych PGG.

 

źródło: nettg.pl

fot.: iStock

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij