W tym roku Tauron Wydobycie planuje produkcję na poziomie ok. 5,1 mln t węgla. - Spółka w horyzoncie 2-3 lat może nieznacznie zwiększyć wydobycie w ramach zasobów własnych.

Plany firmy będą jednak wymagały dodatkowych inwestycji na drążenie chodników i przygotowanie frontów produkcji. Dodatkowo musi być na to zgoda w ramach toczącego się przed Komisją Europejską projektu pomocowego – zastrzegł Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu Taurona ds. zarządzania majątkiem.

W minionym roku kopalnie należące do spółki Tauron Wydobycie wyprodukowały 5,15 mln t węgla. W tym roku poziom produkcji ma zostać utrzymany na podobnym poziomie. Jak zastrzegł Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu Taurona ds. zarządzania majątkiem, ważną kwestią jest tutaj fakt, że jest w procesie programu pomocowego notyfikowanego przed Unią Europejską.

- Tam ustalane były pewne poziomy startu, pewne poziomy bazowe, od którego będą zejścia z produkcji, bo jak wiadomo program pomocowy dotyczy dopłat do obniżenia produkcji węgla handlowego w sektorze wydobywczym. Plan produkcyjny na rok 2022 jest na poziomie bardzo zbliżonym do roku 2021. Planujemy, że będzie to 5,1 mln t i to również wymagało wstępnego uzgodnienia w ramach trwającego procesu notyfikacji przed Komisją Europejską, bo już rok 2022 miał być rokiem pewnej obniżki poziomu produkcji. Sytuacja jaka się wydarzyła spowodowała jednak wstępną rewizję i jest powrót do poziomu roku 2021 – wskazał Topolski.

Wiceprezes zarządu Taurona ds. zarządzania majątkiem odniósł również to możliwości zwiększenia produkcji w kolejnych latach.

- Potwierdzamy, że są takie możliwości. Natomiast wymaga to uzgodnienia, bo w tej chwili trwają rozmowy z rządem polskim i rządu w ramach negocjacji z Komisją Europejską, aby w związku z sytuacją geopolityczną zmienić to podejście i żeby ten punkt startu mógł być inaczej ustawiony – powiedział.

- Spółka w horyzoncie 2-3 lat może nieznacznie zwiększyć wydobycie w ramach zasobów własnych. To będzie jednak wymagało dodatkowych inwestycji na drążenie chodników i przygotowanie frontów produkcji. Dodatkowo musi być na to zgoda w ramach toczącego się przed Komisją Europejską projektu pomocowego – dodał.

źródło: nettg.pl
fot.: iStock

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij