24-25 października 2019 r. w Sosnówce odbyła się 13. edycja konferencji naukowo-technicznej ELGOR stanowiącej jedno z wiodących wydarzeń z zakresu górnictwa odkrywkowego w Polsce.

Eksperci z całego kraju podzielili się wiedzą i doświadczeniami na temat najnowszych technologii stosowanych w branży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Energii.

W konferencji wzięło udział 120 ekspertów reprezentujących przemysł, biznes i naukę. Odbyło się 13 prelekcji, podczas których poruszano tematykę przenośników taśmowych w górnictwie kruszyw, sterowania maszyn podstawowych górnictwa odkrywkowego oraz pomiarów i diagnostyki maszyn we współczesnej kopalni.

Gości tegorocznej edycji powitali prof. Jacek Szczepiński z instytutu Poltegor oraz Robert Wojniak, Key Account Director w firmie Siemens. Referat otwierający wygłosił prof. Zbigniew Kasztelewicz z Akademii Górniczo- -Hutniczej, który poruszył temat uwarunkowań rozwoju górnictwa odkrywkowego w Polsce. Wśród prelegentów znaleźli się też m.in. prof. Lech Gładysiewicz i prof. Robert Król z Politechniki Wrocławskiej.
– Dwa lata temu podczas poprzedniej edycji konferencji ELGOR mówiliśmy o Industry 4.0 i związanych z nim tech- nologiach – takich jak rozwiązania chmurowe czy digital twin – jeszcze w kontekście zapowiedzi ich pojawienia się w przyszłości. W tym roku mówimy już o realnych wdrożeniach digitalizacyjnych, a prezentacje teoretyczne są poparte konkretnymi referencjami – mówił Robert Wojniak, pomysłodawca konferencji.

Konferencja zorganizowana była pod auspicjami Instytutu Górnictwa Odkrywkowego Poltegor oraz pod patronatem Ministerstwa Energii, Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższego Urzędu Górniczego. Partnerem branżowym wydarzenia były PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa. Partnerem strategicznym wydarzenia była firma Siemens, natomiast partnerami głównymi były firmy: ANIA Holding, Elektromontaż Lublin oraz REVICO. Partnerami konferencji były również firmy: Bitner, Elektrobudowa, FUGO Projekt, Lapp Kabel, Prysmian Group, Stercontrol oraz Voith.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij