Międzynarodowe Targi SYMAS® i MAINTENANCE, które odbyły się 2-3 października 2019 r. w EXPO Kraków, udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte są więcej niż wiele wysłanych e-maili.

Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie imprezą, której siła wynika m.in. z połączenia dwóch rodzajów targów przemysłowych. Tegoroczną edycję odwiedziło 2874 osób, które poszukiwały konkretnych rozwiązań i produktów wśród stoisk 212 wystawców z 10 krajów.

Internet czy spotkanie twarzą w twarz?
Wysoka frekwencja odwiedzających świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań. Marcin Worecki, CEO World Industry Programming, firmy, która wystawiła się na Targach MAINTENANCE po raz pierwszy, stwierdził: – W tym samym czasie i miejscu odbywają się targi SYMAS® – mieliśmy stamtąd zapytania o nasz system. Klienci, poza jego głównym przeznaczeniem, widzą zastosowania, które są potrzebne akurat w ich zakładzie. Nasz system jest bardzo nowoczesny. Pokazujemy się po to, by pobudzić wyobraźnię, by pokazać ludziom, że dobre rozwiązania już są na rynku, wystarczy po nie sięgnąć.

Doświadczenie kluczem do sukcesu
Podczas Targów SYMAS i MAINTENANCE odbyły się dwie konferencje: „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich” organizowana przez długoletniego partnera i patrona targów magazyn „Powder & Bulk” oraz 8. edycja Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu (JSUR). – Wprowadzenie nowej strefy tematycznej okazało się dobrym posunięciem, reprezentanci blisko 30 firm przedstawili podczas targów swoje rozwiązania w tej dziedzinie. Były wśród nich zupełnie nowe firmy, które do tej pory nie uczestniczyły w naszym wydarzeniu. To pokazuje, że ciągle znajdują się sektory, o które warto poszerzyć ekspozycję. Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy z zakresu utrzymania ruchu, ale też do networkingu. Jak to zwykle bywa, nie tylko technika jest ważna, ale też wypracowanie sposobu pracy z ludźmi, dlatego jest to cenna inicjatywa – powiedział prowadzący JSUR, Michał Wolak. Dużą popularnością cieszyły się pokazy i warsztaty praktyczne, które miały miejsce na stoiskach FANUC i SEW-Eurodrive. Była to okazja do zapoznania się z usługami serwisowymi firm, a nie tylko z produktami.

Nowa Strefa – FILTRY
Nowością na tegorocznych targach była strefa technik filtracji i separacji FILTRY skierowana do wszystkich profesjonalistów zainteresowanych projektowaniem, rozwojem, zakupem i sprzedażą urządzeń oraz usług związanych z filtrowaniem i separacją. Cieszyła się dużą popularnością wśród zwiedzających. Arkadiusz Suter, project manager targów, widzi w tym szansę na rozwój imprezy.

Ciągły rozwój
Nowa strefa tematyczna to nie koniec nowinek na targach. W lobby EXPO Kraków na odwiedzających czekały dwa stanowiska VR (ang. virtual reality). Technologia ta cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki VR możliwe jest wygenerowanie wirtualnego środowiska pracy. Technologia VR pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogłyby doprowadzić do awarii. Po raz pierwszy odbyła się też Strefa Kariery – zorganizowana została specjalna przestrzeń, w której można było znaleźć aktualne ogłoszenia pracodawców branży przemysłowej. Organizatorzy zadbali też o doradztwo personalne. Międzynarodowe Targi SYMAS® i MAINTENANCE na stałe wpisały się w kalendarz branż przemysłowych. Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się w EXPO Kraków 14-15 października 2020 r.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij