13-14.06.2019 r. w Targanicach odbyła się jedenasta edycja Spotkania Szefów Przeróbki Mechanicznej Węgla organizowanego przez firmy PROGRESS ECO oraz EMM Industry.

Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele największych kopalń, zakładów przeróbczych i koksowni w Polsce i Czechach, jak również reprezentanci branży surowców mineralnych. Spotkanie rozpoczęło się od wycieczki technicznej do kopalni węgla kamiennego znajdującej się w Libiążu – Zakład Górniczy Janina. Historię zakładu, jego możliwości produkcyjne oraz układ technologiczny Zakładu Przeróbczego przedstawił Główny Inżynier Przeróbki Mechanicznej Węgla mgr inż. Zbigniew Jagiełło. Aktualnie zatrudnionych jest w niej 2,3 tys. osób i posiada ona największe w Polsce złoża węgla kamiennego szacowane na 2,1 mld ton. Dzięki uprzejmości tegorocznego partnera, firmy TAURON WYDOBYCIE SA, do którego należy kopalnia, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z modernizacją zakładu przeróbczego przeprowadzoną przy współpracy z firmą PROGRESS ECO. Modernizacja polegała na zamianie pracujących posobnie dwóch przesiewaczy PWP1-2,6 x 5,25 na przesiewacze PWP1-2,8 x 5,5 oraz PWP1-3,0 x 5,0. Napędy przesiewaczy są realizowane poprzez generatory drgań, a pokłady sitowe mocowane są w systemie PRO-CLIN. Konieczność uzyskania wysokiej skuteczności przesiewania została uzyskana poprzez wysoką dynamikę urządzeń oraz odpowiednio dobraną kombinację różnych rodzajów sit (poliuretanowe, zgrzewane prętowe oraz perforowane).
Następnie odbył się panel konferencyjny zainaugurowany przez dr. inż. Piotra Pasiowca, wiceprezesa Zarządu PROGRESS ECO, i inż. Marcina Filipka, właściciela EMM Industry. Po oficjalnym powitaniu uczestników mgr inż. Klaudia Bańczyk (PROGRESS ECO) przedstawiła słuchaczom wybrane realizacje i nowinki techniczne firmy PROGRESS ECO z zakresu sit przemysłowych oraz maszyn, urządzeń i kompletnych linii technologicznych wykorzystywanych w górnictwie. Podsumowała również rozwój sprzedaży eksportowej firmy PROGRESS ECO, której produkty są obecnie dostarczane do klientów z Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. Jako kolejny głos zabrał mgr Tomasz Paradowski (EMM Industry). W swoim referacie omówił on kwestie technologiczne i produktowe firmy EMM Industry. Swoim wystąpieniem zaznaczył, że jakość tych produktów oparta jest na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy, a także na certyfikowanym w 2009 r. Systemie Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2008. Na koniec prof. dr hab. inż. Barbara Tora (AGH w Krakowie) w swoim wystąpieniu wymieniła ośrodki naukowe, w tym: AGH, PAN, VŚB, ściśle współpracujące z firmą PROGRESS ECO, a także wspomniała o utworzonym przez firmę własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym zajmującym się wdrażaniem i doskonaleniem produktów oraz technologii wytwarzania. Posiedzenie zakończyła kolacja regionalna, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z kuchnią oraz muzyką góralską. Drugiego dnia Spotkania organizatorzy zaprosili swoich gości na zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec.
Spotkania Szefów Przeróbki Mechanicznej Węgla stwarzają idealną platformę wymiany doświadczeń, zwiększają konkurencyjność firm, bezpośrednio wpływając na rozwój całego sektora. Jest to idealne miejsce, gdzie przedstawiciele branż mogą w nieformalnej atmosferze wymienić się poglądami na branżę oraz poznać nowości technologiczne zarówno firmy PROGRESS ECO, jak również EMM Industry.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij