Od 12 do 15 marca br. w Zakopanem odbyła się kolejna edycja konferencji poświęconej zagadnieniom mechaniki górotworu i geoinżynierii. W tym roku do obrad włączono specjalną sesję poświęconą budownictwu tunelowemu.

Konferencja organizowana jest przez Fundację Nauka i Tradycje Górnicze, Katedrę Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnikę Wrocławską, Polski Komitet Geotechniki, KGHM Cuprum Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Polskie Towarzystwo Mechaniki Skał.

Jak co roku, gośćmi konferencji byli specjaliści z zakresu budownictwa lądowego i wodnego, górnictwa podziemnego i odkrywkowego oraz inżynierowie geotechniki i geologii. Obrady podzielono na sześć sesji, których tematyka oscylowała wokół zagadnień dotyczących stateczności obiektów geotechnicznych, materiałów skalnych i odpadowych, budownictwa tunelowego w Polsce, geomechaniki przy eksploatacji rud miedzi, stateczności wyrobisk korytarzowych w kopalniach oraz geomechaniki w kopalniach węgla i soli. Nowym tematem dla corocznego spotkania było budownictwo tunelowe, o którym rozmowy toczyły się drugiego dnia konferencji. Sesję otworzył Antoni Tajduś, przybliżając zagadnienia związane z tunelowaniem we fliszu karpackim.

Patronem sesji tunelowej była firma Sisgeo z Krakowa dostarczająca systemy monitoringu geotechnicznego do wielu inwestycji budowlanych i tunelowych w Polsce i zagranicą.

Sesja zamykająca obrady zgromadziła prelegentów związanych z działalnością w kopalniach soli i węgla. Konferencja niewątpliwie była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między działaczami naukowymi i przedstawicielami biznesu, okazją do podjęcia dyskusji oraz zadania nurtujących pytań.

W konferencji wzięło łącznie udział 137 osób z 40 firm i jednostek naukowo-badawczych i choć organizowana była po raz 41, nadal cieszy się dużą popularnością. W następnym roku gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska, a jaki temat będzie tematem specjalnym – zobaczymy niebawem. Już teraz zapraszamy.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij