W dniach 6 - 8 czerwca 2018 r. w Wiśle odbyła się IX edycja ,,Szkoły Zamówień Publicznych”. W konferencji udział wzięło 240 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele przedsiębiorstw górniczych oraz firm pracujących na rzecz górnictwa.

Patronat nad tegoroczną edycją ,,Szkoły Zamówień Publicznych" objęły Ministerstwo Energii oraz Urząd Zamówień Publicznych.

Tematem przewodnim Szkoły była elektronizacja zamówień publicznych.

- Serdecznie Państwa witam na dziewiątej edycji naszej Szkoły. Bardzo się cieszę, że spotykamy się w tak licznym gronie. Ta edycja jest rekordowa pod względem liczby uczestników. Myślę, że nasza Szkoła stała się stałym punktem w kalendarzu szkoleń i to nie tylko w górnictwie, bo szereg uczestników nie jest związanych z tą branżą. Każdy tu może pozyskać wiedzę, która mu się przyda w funkcjonowaniu w biznesie. Tegoroczna konferencja została poświęcona tematowi elektronizacji zamówień publicznych i przepisom, które sprawiają stronom postępowania największe problemy – powiedział otwierając konferencję prezes GIPH Janusz Olszowski. - Trzeci rok z rzędu na naszej konferencji gościliśmy Przedstawiciela Urzędu Zamówień Publicznych. Jest to dla nas zaszczyt i sygnał, że Urząd pozytywnie postrzega tę inicjatywę – dodał prezes Olszowski.

Wykład inauguracyjny wygłosił wiceprezes UZP Hubert Nowak. Dotyczył on projektu Platformy e-zamówienia, która ma ona być narzędziem technicznym umożliwiającym m.in. przyjmowanie w sposób bezpieczny ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz zabezpieczenia ich do terminu składania ofert. Ponadto ma służyć monitorowaniu rynku zamówień publicznych. Jej wdrożenie ma przyczynić się do ułatwienia dostępu do informacji o postępowaniach o udzielenie zamówienia, ustandaryzowania formatu udostępnianych informacji, zmniejszenia pracochłonności przygotowania sprawozdawczości (zamawiający, organy monitorująco-kontrolne), zmniejszenia czasu i kosztów przygotowania dokumentów zamówienia ofert i wniosków.

Wiceprezes Nowak przedstawił także koncepcję miniportalu e-zamówień, który jest związany unijną dyrektywą i wyznaczonym terminem 18 października br.

W ramach Szkoły odbyły liczne wykłady i warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów z zakresu zamówień publicznych. Swoją wiedzą podzielili się: Małgorzata Stachowiak i Włodzimierz Dzierżanowski z Grupy Doradczej Sienna, Agnieszka Adach z GWW Grynhoff i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi, Dariusz Ziembiński i Monika Zwolińska z Kancelarii Dariusz Ziembiński & Partnerzy oraz Sławomir Winch ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zapraszamy za rok na jubileuszową konferencję "Szkoła Zamówień Publicznych 2019" w dniach 5-7 czerwca 2019 r.

Źródło: Organizator


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij