22-24 stycznia 2018 r. w Zakopanem odbyła się XXXI Konferencja „Problemy Rozwoju Maszyn Roboczych”. Organizatorem Konferencji od 2016 r. jest Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

W tym roku wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie z Wydziałem Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Efektem współpracy był wybór tematu przewodniego tej edycji: „Maszyny robocze dla górnictwa, budownictwa i drogownictwa”.

W konferencji wzięło udział prawie 60 osob, w tym naukowcy z uczelni polskich i zagranicznych, a także przedstawiciele firm krajowych. Przyjęto 39 referatow z rożnych ośrodkow naukowych, w tym z Akademii Gorniczo-Hutniczej, Politechniki Lubelskiej, Opolskiej, Poznańskiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, a także z Uniwersytetu w Maryland w USA i Uniwersytetu w Waterloo w Kanadzie.

Uczestnicy Konferencji mieli możliwość wysłuchania referatow z zakresu technologii i maszyn do przerobki surowcow mineralnych, maszyn gornictwa podziemnego, układow napędowych maszyn roboczych, modelowania i sterowania pracą napędow wieloźrodłowych, nowoczesnych metod kształtowania wytrzymałościowego konstrukcji nośnych maszyn, automatyzacji pracy maszyn, cyfrowego sterowania pracą układow hydraulicznych, automatyzacji pracy maszyn oraz mechaniki urabiania gruntow. Udział w Konferencji był doskonałą okazją do poznania najnowszych trendow rozwojowych i naukowych w dziedzinie ściśle związanej z rozwojem gospodarczym.

Obecność uznanych autorytetow ze świata nauki umożliwia generowanie projektow wspierających innowacyjność, a także poprawiających efektywność nauki. Podczas konferencji swoj referat przedstawił rownież prof. Mirosław Skibniewski z Uniwersytetu w Maryland, ekspert z zakresu inżynierii systemow zarządzania w budownictwie, ktory przedstawił przegląd technologii drukarek trojwymiarowych stosowanych w budownictwie. Prof. Grzegorz Glinka z Uniwersytetu w Waterloo, który specjalizuje się w badaniach pękania i zmęczenia konstrukcji stalowych i maszyn mechanicznych, podzielił się swoją wiedzą w zakresie wspołczesnych metod oceny trwałości zmęczeniowej maszyn roboczych i pojazdow.

Podczas trzydniowych obrad odbywały się nie tylko prezentacje osiągnięć naukowych, prezentacje wynikow badań i poreferatowe dyskusje, ale rownież spotkania towarzyskie. Konferencja była okazją do złożenia podziękowań osobom, ktore wniosły szczegolny wkład w jej rozwoj. Osoby te zostały uhonorowane okolicznościowymi medalami. Otrzymali je: prof. dr hab. inż. Eugeniusz Rusiński (PWr), prof. dr hab. inż. Tadeusz Łagoda (PO), prof. dr hab. inż. Eugeniusz Budny (IMBiGS), prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk (PŚl), prof. dr hab. inż. Eugeniusz Świtoński (PŚl), prof. dr hab. inż. Jozef Jonak (PLu).


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij