W niniejszym artykule przeprowadzona zostanie analiza celowości oraz możliwości opracowania i wdrożenia innowacyjnego rozwiązania, polegającego na stworzeniu zaawansowanej chemicznie mieszaniny silnych antypirogenów.

Celem artykułu jest przeprowadzenie analizy możliwości opracowania i wdrożenia innowacyjnego rozwiązania, polegającego na stworzeniu zaawansowanej chemicznie mieszaniny silnych antypirogenów, wykorzystującej jako nośnik specjalistyczną żywicę. Mieszanina ta, stosowana profilaktycznie, ma zatrzymywać proces samozagrzewania się węgli zmagazynowanych na zwałach kopalnianych, jak również u odbiorców, którzy go magazynują oraz w trakcie transportu węgla (elektrownie, porty, kolej) i nie dopuścić do ich pożaru. W sytuacji wystąpienia pożaru jej zadaniem, poprzez pokrycie powierzchniowe lub odpowiednią iniekcję, jest ugaszenie pożaru i uniemożliwienie jego rozprzestrzeniania. Dodatkowym jej zadaniem jest ograniczanie pylenia występującego na otwartych składowiskach materiałów. W ramach takiego projektu zaprojektowane zostałyby nowe urządzenia, które mogłyby w/w mieszaninę podawać do węgla (poprzez zraszanie, natrysk lub iniekcję).

Artykuł został opublikowany w wydaniu 4/2015, str. 54-58.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij