W artykule przedstawiono zastosowanie piany na bazie surowców mineralnych o nazwie Spieniony Inhibitor Górniczy SIG-1, jako środka obniżającego skłonność węgla do samozapalania poprzez dezaktywację jego powierzchni.

 

Spieniony inhibitor górniczy / SIG-1/ jest wieloskładnikową pianą wytwarzaną w miejscu zastosowania przy użyciu aparatu spieniającego za pomocą sprężonego powietrza lub azotu. Wytworzona piana jest substancją niepalną, nietoksyczną, niewykazującą podatności na elektryzowanie się oraz gromadzenie ładunków elektrostatycznych. SIG-1 może być stosowany w podziemnych wyrobiskach górniczych ze stopniem a, b, c niebezpieczeństwa wybuchu metanu. Na podstawie przeprowadzonych badań w Głównym Instytucie Górnictwa SIG-1 zaliczony został do IV klasy inhibitorów procesu samozagrzewania wg. klasyfikacji opracowanej przez Główny Instytut Górnictwa.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 1/2015, str. 40-44.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij