W Interdyscyplinarnej Pracowni Diagnostyki Molekularnej katowickiego Sanepidu pojawi się sprzęt sfinansowany przez Polską Grupę Górniczą S.A.

Laboratorium, które zostanie doposażone w nowy sprzęt, znajduje się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Dotychczas dysponowało jednym zestawem certyfikowanego sprzętu do badań w kierunku Covid-19. PGG S.A. sfinansuje zakup m.in. dwóch aparatów detekcyjnych, aparatu do ekstrakcji marek Roche i Hamilton z wyposażeniem dodatkowym, komory laminarnej, chłodziarki i dwóch zamrażarek laboratoryjnych. Dzięki temu będzie można zwiększyć przepustowość laboratorium o 1-2 tys. testów dziennie. W pierwszej kolejności badani będą pracownicy PGG S.A., a sprzęt pozwoli na wykonanie testów górnikom z jednej kopalni w zaledwie dwa dni.

- Obecnie priorytetem jest dla nas diagnostyka pracowników, tak aby mogli jak najszybciej i bezpiecznie wrócić do pracy. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tworzenie nowoczesnego laboratorium, które będzie pracować na potrzeby PGG S.A., ale także całej społeczności Śląska. Dzięki szybkiemu dostępowi do testów będziemy mogli w przyszłości wykluczyć tworzenie się ognisk epidemicznych w kopalniach, zadbać o bezpieczeństwo pracowników oraz zaplanować ciągłość pracy naszych zakładów – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Źródło i fot.: pgg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij