W czerwcu w ZG Polkowice-Sieroszowice został powołany Oddział Eksploatacji Sieci Rurociągów, który ma się zająć bieżącym utrzymaniem sprawności sieci odwadniającej.

– Mamy tu do czynienia z naturalnymi procesami, których kontrola, ze względu na nieprzewidywalność zjawisk jest niezwykle utrudniona. Dlatego postawiliśmy na zaawansowany monitoring wody, stąd decyzja o przyspieszeniu uruchomienia oddziału – powiedział wiceprezes ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A. Radosław Stach.

W rejonie SW-1 i SG w zeszłym roku doszło do wzmożonego dopływu wody. W jego trakcie trzeba było odprowadzić ok. 14 metrów sześciennych wody na minutę. Konieczna była rozbudowa sieci rurociągów o dodatkowe 27 km rurociągów podstawowych oraz 18 km rurociągów dodatkowych. Powstało też kilkanaście dodatkowych stanowisk pomp. Dopływ wody obecnie w zakładzie stanowi połowę wartości dopływu w porównaniu z ubiegłorocznym zdarzeniem.

Zadaniem nowego oddziału jest gospodarka wodą, która towarzyszy eksploatacji miedzi. Rocznie na powierzchnię odprowadzanych jest ponad 15 mln m3 wody.

Źródło: kghm.com
fot.: Zespół Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij