Wicepremier i minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował, że w celu zwalczania ognisk koronawirusa na trzy tygodnie wstrzymane zostanie wydobycie w dwunastu kopalniach na Śląsku.

Wstrzymanie wydobycia dotyczyć będzie dwóch kopalń należących do JSW  – Knurów-Szczygłowice i Budryk oraz dziesięciu należących do PGG – Bolesław Śmiały, Piast, Ziemowit, Halemba-Wirek, Pokój, Chwałowice, Marcel, Rydułtowy, Mysłowice-Wesoła oraz Wujek. Zatrudnieni w nich górnicy otrzymają 100% wynagrodzenia.

– Mimo podjęcia szczególnych kroków ostrożnościowych, takich jak testy przesiewowe wśród górników, w kilku kopalniach doszło do masowych zakażeń. Dlatego podejmujemy dziś nadzwyczajne działania – podkreśla Jacek Sasin.

Minister zapewnił jednocześnie, że pomimo wstrzymania produkcji prowadzone będą prace i roboty niezbędne do zabezpieczenia zakładu przed zagrożeniami naturalnymi oraz zabezpieczające fronty eksploatacyjne i umożliwiające powrót do normalnej produkcji po postoju.

Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW podkreśla, że nadrzędne jest zdrowie pracowników i ochrona miejsc pracy. – Na obecnym etapie zagrożenia epidemicznego racjonalnym rozwiązaniem jest maksymalne ograniczenie pracy w tych kopalniach, ponieważ nie chcemy tworzyć ognisk potencjalnego zarażenia koronawirusem tam, gdzie do tej pory ryzyko było niewielkie. Apeluję do wszystkich pracowników JSW o zachowanie rygorystycznych zasad profilaktyki. Od państwa odpowiedzialności zależy nie tylko zdrowie współpracowników, ale także zdrowie państwa rodzin – powiedział prezes Hereźniak.

Źródło: gov.pl., jsw.pl
Fot.: gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij