W ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła trzyzmianowy system pracy. Jedna zmiana trwa 6 godzin.

Jastrzębska Spóła Węglowa powołała sztab kryzysowy, który zarządza działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednym z zarządzeń jest wprowadzenie trzyzmianowego systemu pracy. Dzięki temu służby odpowiedzialne za utrzymanie zabezpieczenia przeciwepidemicznego zyskują dodatkowy czas na utrzymanie czystości i przeprowadzenie odkażania w newralgicznych miejscach (na przykład sprzątanie, dezynfekcja i przewietrzanie łaźni górniczych między zmianami). Trzyzmianowy system pozwala również na uniknięcie kontaktu między kolejnymi zmianami – pracownicy nie mijają się ze sobą w momencie zakończenia i rozpoczęcia pracy. Zmianie uległa również praca osób zarządzających, aby również tu ograniczyć konieczność kontaktu z innymi pracownikami.

– W każdej kopalni grupa osób niezbędnych do prowadzenia ruchu zakładu górniczego jest ograniczona. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy wszyscy musieliby poddać się kwarantannie – powiedział szef sztabu kryzysowego i wiceprezes, Artur Dyczko.

Wyjątkiem od nowego systemu są stanowiska pracy wymagające ciągłej obsługi i obecności w zakładzie w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu zakładu górniczego (np. zastępy ratownicze, obsługa głównych pompowni, rozdzielni, szybów) oraz w sytuacji, kiedy trzeba usunąć zagrożenia.

Obecnie JSW prowadzi w dalszym ciągu prace związane ze zbrojeniem i likwidacją ścian oraz drążeniem wyrobisk korytarzowych. W wyniku wzrostu absencji pracowników uzbrojone ściany zostaną zabezpieczone i przygotowane do rozpoczęcia eksploatacji w sprzyjających warunkach.

Źródło i fot.: jsw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij