NSZZ „Solidarność” przesłała do premiera Mateusza Morawieckiego list w sprawie propozycji Komisji Europejskiej o tzw. neutralności klimatycznej, która zakłada dojście do niej do 2050 r.

Zdaniem przewodniczącego Związku może to doprowadzić do degradacji naszego kraju na skalę niespotykaną od czasów II wojny światowej. Propozycja dojścia do neutralności klimatycznej w połowie wieku może mieć katastrofalne skutki. W ocenie związku najlepszym rozwiązaniem byłoby przebudowanie Porozumienia Paryskiego, które zakłada dojście do neutralności klimatycznej do końca wieku, przy czym neutralność jest tu rozumiana jako równowaga pomiędzy emisją dwutlenku węgla a pochłanianiem go, m.in. przez lasy. Obecna propozycja Komisji Europejskiej nie zawiera tak jednoznacznego określenia. Skrócenie czasu potrzebnego wypełnienia zobowiązań może przyczynić się do likwidacji wielu segmentów gospodarki. Resort energii szacuje, że neutralność klimatyczna może kosztować polską gospodarkę 500-700 mld euro.

Źródło: solidarnosckatowice.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij