Prezes Polskiej Grupy Górniczej i prezydent stowarzyszenia Euracoal Tomasz Rogala został członkiem Komitetu Wykonawczego Coal Industry Advisory Board (CIAB).

W Komitecie zasiadają najważniejsi menedżerowie przemysłu węglowego na świecie – z reguły są to prezesi lub dyrektorzy naczelni lub inni starsi rangą przedstawiciele kierownictw przedsiębiorstw górnictwa, transportu, produkujących maszyny i urządzenia dla sektora węglowego, głównych producentów energii czy użytkowników węgla.

Od 1979 r. CIAB jest organem doradczym Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), a jej członkowie wywodzą się z 13 krajów przodujących w światowej produkcji węgla, m.in. z Chin, USA, Australii, RPA, Rosji, Polski i Indonezji, i odpowiadają za niemal 80 proc. produkcji i konsumpcji węgla na świecie. Nad działaniami CIAB czuwa Komitet Wykonawczy, do którego wybrany został prezes PGG Tomasz Rogala. – Polska jest głównym krajem europejskim, w którym przemysł węglowy odgrywa istotną rolę. Nieco naiwnie jest twierdzić, że węgiel nie będzie potrzebny, żeby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, skoro wszystkie analizy pokazują, że do 2040 r. utrzyma się jego zużycie na obecnym poziomie – podkreślił Peter Freyberg, który zaproponował kandydaturę Rogali. Tomasz Rogala podkreślił, że węgiel to nie tylko surowiec energetyczny, ale także łańcuch wartości, który tworzą wysokopłatne miejsca pracy, projekty badawczo-rozwojowe, a także płatności na rzecz budżetów lokalnych i centralnych, z których realizowane są istotne społecznie zadania.

Źródło: pgg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij