Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła właśnie projekt „Model złoża i planowanie produkcji w JSW S.A.”. W jego ramach w spółce wdrożono rozwiązania informatyczne z zakresu zarządzania złożem oraz projektowania w kopalniach.

W ramach przygotowań do projektu powstała centralna baza danych geologicznych, na podstawie której powstały modele przestrzenne strukturalne i jakościowe złóż w kopalniach JSW. Dzięki wizualizacji struktury złoża wraz z występującymi w nim zaburzeniami można lepiej zrozumieć zmienność warunków górniczo-geologicznych w kopalniach oraz efektywniej zaplanować harmonogram produkcji.

– Wiarygodność informacji dotyczącej wielkości zasobów oraz jakości węgla, który ma być eksploatowany, stanowi jedną z kluczowych informacji, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania kopalni węgla kamiennego. Proces optymalizacji kosztowej w sferze działalności operacyjnej może być skutecznie przeprowadzony tylko wówczas, gdy Spółka będzie posiadała dogłębną wiedzę na temat wszystkich ponoszonych kosztów oraz będzie mogła szybko reagować na zmiany zachodzące w sferze produkcyjnej – podkreśla Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. strategii i rozwoju.

Źródło i fot.: jsw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij