25.09. br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej kopalni węgla kamiennego Bzie-Dębina Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kopalnia Bzie-Dębina jest pierwszą kopalnią w Polsce otwartą od 1994 r. Dla JSW bedzie to szósty zakład. Obecny na uroczystości minister Tchórzewski podkreślił, że kopalnia przyczyni się do rozwoju gospodarki regionu oraz kraju. Wydobywany węgiel koksowy zagwarantuje nowe miejsca pracy oraz przyczyni się do realizacji dużych inwestycji. Obecnie w kopalni pracują 223 osoby, a do końca roku ma być prawie 300. Docelowo w kopalni ma pracować około 2000 osób, a wydobycie będzie wynosić ok. 2 mln ton. W 2022 r. planowane jest uruchomienie pierwszej ściany. 

Komisja Europejska zakwalifikowała węgiel koksowy na listę surowców o znaczeniu strategicznym. Dlatego stabilne dostawy i konkurencyjne ceny są ważnym atutem polskiej gospodarki również dla Unii Europejskiej, co podkreślał w swoim wystąpieniu minister Tchórzewski. Nowa kopalnia stanowi również wypełnienie strategicznych programów rządowych – Programu dla Śląska i Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego.

Źródło i fot.: gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij