Nowe kopalnie, polityka klimatyczna, polityka energetyczna – to główne tematy, które podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy poruszył minister energii Krzysztof Tchórzewski.

– Polskie górnictwo od lat podlega dynamicznym procesom. Z jednej strony to restrukturyzacja sektora, czy procesy rynkowe jak ceny surowca, wydajność, konkurencyjność, inwestycje i nowe technologie, z drugiej rygorystyczne wymagania klimatyczne. Nie zmienia to naszego stanowiska, że węgiel jest dla naszej energetyki stabilizatorem i gwarantem bezpieczeństwa energetycznego – powiedział minister.

Minister podkreślił również, że zapewnienie ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania branży górniczej jest priorytetem kolejnych działań – zwiększane są nakłady na inwestycje, budowane nowe kopalnie węgla, aby ograniczyć import węgla z zagranicy.

Ministerstwo Energii przygotowało i przekazało do konsultacji projekt „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.”, który uwzględnia także założenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Projekt zakłada transformację energetyki, ale w sposób ewolucyjny, zrównoważony gospodarczo i odpowiedzialny społecznie. W kolejnych latach udział węgla w miksie energetycznym ma spaść z obecnych ok. 77% do 60% w 2030 r.


Źródło i fot.: www.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij