Tomasz Cudny został powołany na prezesa zarządu TAURON Wydobycie. Rada Nadzorcza wybrała również wiceprezesów – Jacka Pytla (ds. ekonomiczno-finansowych), Tomasza Dudę (ds. technicznych) oraz Krzysztofa Miska (ds. handlowych).

Tomasz Cudny ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalności technika podziemnej eksploatacji złóż oraz podyplomowe studia na Politechnice Śląskiej w zakresie zamówień publicznych. Pracował m.in.  w kopalni Kazimierz – Juliusz w Sosnowcu, gdzie doszedł do stanowiska zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego. Od 2016 r. był prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego, a od 2017 r. prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Dotychczasowy wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Jacek Pytel pozostaje na stanowisku. Wcześniej pracował w takich firmach jak: Energoaparatura S.A. PMPG Polskie Media S.A., Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

Wiceprezes ds. technicznych Tomasz Duda ukończył studia z techniki podziemnej eksploatacji złóż na Politechnice Śląskiej. Pracował m.in. w KWK "Anna" i Rybnickiej Spółce węglowej. W 2005 r. został zastępcą kierownika ruchu zakładu górniczego w Kompanii Węglowej, natomiast w Polskiej Grupie Górniczej pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu i Dyrektorem Kopalni KWK Sośnica.

Wiceprezes ds. handlowych Krzysztof Miśka ukończył studia na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  Doświadczenie zdobywał w Kompanii Węglowej, Katowickim Holdingu Węglowym, firmach Technogas i Poli Bioagro.

Źródło i fot.: www.tauron-wydobycie.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij