Konferencja MARG od wielu już lat stanowi platformę dyskusji na temat ważnych i aktualnych zagadnień dotyczących mechanizacji, automatyzacji i robotyzacji w górnictwie i branżach przemysłowych związanych z górnictwem.

Konferencja staje się miejscem, gdzie możemy spoglądać w przyszłość, obserwując i kreując trendy oraz rozwój nowoczesnych przedsiębiorstw górniczych w Polsce, jak również na świecie. Dbamy o to, aby konferencja była miejscem, w którym od określania istniejących barier w górnictwie ważniejsze jest przedstawianie rozwiązań pozwalających na ich przekraczanie, tak technicznie, jak i mentalnie – deklarują organizatorzy konferencji: Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o., Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Klub Paragraf 34, i Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Technicznego, Cert Partner Sp. z o.o. Sp. k.
MARG to wieloaspektowe spotkanie, którego wiodąca tematyka koncentruje się na takich wątkach jak: kierunki rozwoju przemysłu wydobywczego, zmechanizowane obudowy ścianowe, transport szybowy, zmechanizowane kompleksy eksploatacyjne i transport poziomy.
Problematyka, która jest jednym z głównych przedmiotów dyskusji w gronie teoretyków i praktyków związanych z działalnością przemysłową, dotyczy idei Przemysłu 4.0. Podobnie jak w latach poprzednich, uczestnicy MARG omawiali kwestie Kopalni 4.0., prezentując szeroko zagadnienia zaawansowanych technologicznie rozwiązań umożliwiających rozwój współczesnego górnictwa. Przedstawiciele kopalń i kompanii górniczych zaprezentowali swoje doświadczenia i osiągnięcia w zakresie mechanizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych, a także zdalnego sterowania maszynami i wdrażania innowacyjnych technologii. Tematy prelekcji dotyczyły również kwestii bezpieczeństwa maszynowego i bezpieczeństwa przemysłu wydobywczego, zagadnień paliw strategicznych, zwiększania efektywności niektórych procesów i urządzeń oraz niwelowania zagrożeń awariami.
Tradycyjnie już ostatnia sesja konferencji dedykowana była prezentacji osiągnięć studentów. Młodzi badacze przedstawili wyniki swoich prac w zakresie wpływu zastosowania prasy wysokociśnieniowej na efektywność technologiczną dalszych operacji przeróbki surowca mineralnego, miejsca dronów w edukacji, możliwości techniczno-technologicznych w zakresie suchej separacji surowców maszyny do mechanicznego urabiania spągu, badań modelowych hydraulicznego układu podpornościowego obudowy zmechanizowanej.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij