4 czerwca rada nadzorcza Tauron Wydobycie powołała na stanowisko prezesa Sławomira Obidzińskiego.

Obidziński dotychczas był prezesem zarządu Węglokoks SA – od czerwca 2016 do maja 2019. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. produkcji, a później prezesa we Wspólnym Przedsiębiorstwie Energetycznym (obecnie Węglokoks Energia). W latach 2007-2014 pełnił funkcję prezesa Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej w Brzeszczach. Pracował również w SGS Polska i kopalni Czeczott w Woli.

Wykształcenie zdobywał na Wydziale Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, specjalność – technika podziemnych eksploatacji złóż węgla, a następnie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i bankowości. Od 2012 roku posiada dyplom upoważniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W 2014 roku zdobył dyplom Executive Doctor of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Dotychczasowy prezes Tauron Wydobycie Zdzisław Filip złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Razem z Obidzińskim nowe stanowisko obejmie również Jacek Pytel, który zostanie wiceprezesem ds. ekonomiczno-finansowych.

Źródło i fot.: tauron-wydobycie.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij