Spółka igus Polska chce być jeszcze bliżej swoich klientów, dlatego przy okazji powiększania przestrzeni biurowej i magazynowej uruchamia też showroom.

– Co roku wypuszczamy na rynek ponad 100 nowych produktów. Chcemy, żeby goście, którzy nas odwiedzają, mogli się z nimi zapoznawać tu, na miejscu – mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska.
Spółka igus Polska, oddział światowego lidera motion plastics – igus GmbH (ponad 3,5 tys. pracowników globalnie) od 1997 roku urosła z przedsiębiorstwa mieszczącego się w jednym biurze i zatrudniającego 10 osób do niemal dwóch tysięcy mkw. powierzchni produkcyjnej i prawie takiej samej biurowej z ponad z 120-osobową kadrą.

W związku z dynamicznym wzrostem firma, która od początku mieściła się w Warszawie, przeprowadzała się w swojej historii aż trzykrotnej, żeby „zadomowić się” przy ul. Działkowej. Właśnie tutaj 23 maja 2019 r. igus Polska otworzyła oficjalnie nie tylko nową powierzchnię biurową, ale też dość nietypowe dla branży technologicznej miejsce, jakim jest 100-metrowy showroom.

– Pomysł chodził nam po głowie od kilku lat, od kiedy wprowadziliśmy się do budynku przy ul. Działkowej, ale do tej pory po prostu nie mieliśmy na to dość przestrzeni – mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska. – Chcemy, żeby nasi klienci mogli poczuć się jak na naszym stoisku targowym i mieli łatwy dostęp do wszystkich naszych produktów, nowości, katalogów.

Radomir Ochocki dodaje, że idea showroomu nadal ewoluuje. – Już teraz chcemy, żeby był nie tylko wizytówką firmy czy miejscem spotkań z klientami, ale też pełnił dodatkowe funkcje, np. edukacyjną. Mamy świetnych, wysoko wykwalifikowanych product managerów, którzy bez problemu mogą poprowadzić tutaj ciekawe szkolenia i warsztaty.

Przestrzeń showroomu igus podzielona będzie na dwie zasadnicze części: e-prowadnikową i łożyskową, które odpowiadają dwóm głównym grupom produktowym firmy. Jego dodatkową atrakcją będą dwie duże maszyny skonstruowane z użyciem komponentów igus: robot Delta oraz miniaturowa linia transportowa prezentująca rozwiązania łożyskowe igus.

Podstawą linii jest niskokosztowy czteroosiowy manipulator robolink® DCi, który współpracuje z modułami liniowymi drylin®E SHTS-12-AWM i ZLW-1040 oraz dwa transportery zbudowane na podstawie łożysk igus. Wszystkie moduły napędzane są silnikami krokowymi, za których pracę odpowiadają nowe sterowniki igus dryve D1.
– Każdy odwiedzający nasz showroom będzie mógł oczywiście dotknąć próbek, sprawdzić, jak są skonstruowane nasze produkty, ale też uruchomić maszyny i zobaczyć, jak działają – mówi Paulina Skowron, kierownik ds. marketingu spółki.

Polski zakład igus jest jedynym w Europie zakładem produkcyjnym poza centralą w Kolonii działającym w kierunku standaryzacji według „igus production system” (ips). Wykonuje zlecenia nie tylko na rynek polski, ale też całego świata, w tym powtarzalne zlecenia dla grupy stałych klientów z Niemiec, a także wiele niestandardowych produktów z tworzyw sztucznych dedykowanych przemysłowi. Są to m.in. e-prowadniki kablowe, przewody chainflex do aplikacji ruchomych, polimerowe łożyska ślizgowe dry-tech, liniowe systemy prowadzenia drylin oraz przegubowe łożyska polimerowe igubal.

Wśród szerokiej gamy polskich klientów igus są m.in. elektrociepłownie, firmy z branży motoryzacyjnej, producenci drukarek 3D, przemysł zbrojeniowy, maszynowy, stoczniowy i jachtowy, meblowy, kolejowy i drzewny.

Oprócz biura w Warszawie igus Polska posiada zespół kilkudziesięciu wykwalifikowanych specjalistów w całej Polsce.     

Źródło i fot.: igus Polska


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij