20 maja br. Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę, na mocy której przejęła 95,01% akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów.

Pierwsze rozmowy na temat warunków umowy odbyły się w lipcu 2018 r. 3 kwietnia br. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęło decyzję o zakupie większościowego pakietu akcji PBSz.

Prezes zarządu JSW Daniel Ozon stwierdził, że Przedsiębiorstwo Budowy Szybów wzmocni JSW w zakresie pogłębiania szybów, co przyczyni się do wzrostu produkcji i rozwoju spółki. PBSz pomoże JSW w pogłębianiu istniejących szybów i zintensyfikowaniu robót chodnikowych. JSW wykonuje ok. 70 km chodników rocznie. Obecnie trzeba pogłębić osiem szybów, a trzy wydrążyć od nowa.

Unikatowe na polskim rynku kompetencje PBSz w zakresie projektowania i budowy szybów, a także doświadczenie w projektach dla górnictwa zdecydowały o włączeniu firmy w struktury JSW.

Źródło i fot.: jsw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij