JSW podsumowała prace zespołu mającego wybrać rozwiązanie poprawiające łączność oraz monitoring pracowników przebywających pod ziemią.

W spotkaniu, które odbyło się w kopalni Pniówek, udział wzięli także specjaliści z Wyższego Urzędu Górniczego, Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, KGHM, PGG, LW Bogdanka SA, Tauron Wydobycie, AGH, Politechniki Śląskiej i GIG-u.


Przez rok JSW w swoich kopalniach testowała dostępne obecnie na rynku systemy. Podstawą oceny była możliwie najbardziej precyzyjna i jednoznaczna identyfikacja i lokalizacja w czasie rzeczywistym, pracownika pod ziemią. System musi wskazać ostatnie miejsce przebywania górnika przed zdarzeniem. Zespoły naukowy i techniczny wybrały technologię opartą o metodę pomiaru sygnału radiowego (RSS).


Dyskusja w Pniówku pokazała, że firmy wydobywcze ciągle poszukują rozwiązań, które zwiększą bezpieczeństwo załóg górniczych i testują nowe rozwiązania.


Prace nad nowym systemem zaczęły się po katastrofie w Ruchu Zofiówka 5 maja 2018 roku, w której zginęło 5 górników. Akcja ratownicza została uznana za najcięższą w historii polskiego górnictwa.

 

Źródło i fot.: jsw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij