W dniu 16 maja 2019 r. na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie odbędzie się II Konferencja Górnictwa Kosmicznego. Jest ona kontynuacją zeszłorocznej Studenckiej Konferencji Górnictwa Kosmicznego.

Lokalizacja:
Kraków
Data rozpoczęcia:
16.05.2019
Data zakończenia:
16.05.2019
Strona www:
http://www.kgk....

Podczas tego wydarzenia poświęconego tematyce górnictwa kosmicznego rozpatrzone zostaną aspekty geologiczne, inżynieria urządzeń, pojazdów i maszyn, a także problemy prawne i ekonomiczne, które należy rozważyć, aby urzeczywistnić tę dotychczas futurystyczną ideę. W konferencji będzie uczestniczyć wielu specjalistów i pasjonatów związanych z tematyką eksploracji kosmosu, którzy wypowiedzą się o możliwościach, zagrożeniach i trudnościach, przed którymi stoimy w kwestii pozyskiwania surowców z przestrzeni kosmicznej.

Konferencja będzie podzielona na trzy sekcje:
• Mechaniczną – skupioną na wyzwaniach technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych, jakie stawia górnictwo kosmiczne przed urządzeniami wykorzystywanymi do transportu i eksploracji kosmosu;
• Górniczo-Geologiczną – która uwzględnia geologiczne aspekty eksploatacji surowców pozaziemskich oraz analizę potencjalnych miejsc ich wydobycia,
• Prawa i Ekonomii – dedykowaną analizie ekonomicznych aspektów górnictwa kosmicznego, międzynarodowym regulacjom dotyczącym pozyskiwania i eksploatacji zasobów pozaziemskich oraz wpływie, jaki może to wywrzeć na globalną gospodarkę.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij