W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle.

Lokalizacja:
Kraków
Data rozpoczęcia:
03.10.2019
Data zakończenia:
04.10.2019
Strona www:
https://www.haz...

W dniach 3–4 października 2019 r. do Krakowa zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu informacji praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studiami przypadków.

Dzielenie się wiedzą kluczem do wdrażania najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa

Na terenie większości zakładów produkcyjnych, które przetwarzają lub magazynują materiały sypkie, występuje ryzyko powstania atmosfery wybuchowej. Dotyczy to w szczególności takich branż jak drzewna, spożywcza, energetyczna, jak również chemiczna czy farmaceutyczna. Zaniedbywanie lub wprost ignorowanie kwestii związanych z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – zarówno personelu, towaru, jak i urządzeń produkcyjnych – może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. To dlatego niezwykle ważne staje się dzielenie wiedzą, wymiana doświadczeń i dyskusje, które bez wątpienia przyczyniają się do poprawy świadomości nt. bezpieczeństwa wybuchowego użytkowników, którzy na co dzień planują i wykonują prace na instalacjach przemysłowych.

Konferencja HAZEX 2019, czyli razem tworzymy bezpieczny przemysł

Kilka lat temu w GRUPIE WOLFF zrodził się pomysł, by stworzyć konferencję, która skupiałaby ekspertów mogących wymienić się informacjami technicznymi i swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle, bazując na obowiązujących normach i rozporządzeniach. Tak powstała konferencja HAZEX, która mimo niszowej tematyki była i jest do dziś precyzyjną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku przemysłowego. Okazało się, że osoby, które na co dzień realizują działania związane z bezpieczeństwem wybuchowym i procesowym, są bardzo chętne do poszerzania swojej wiedzy i czerpania z doświadczeń innych, a tym samym dążenia do poprawy stanu bezpieczeństwa w swoich zakładach.
W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. W dniach 3–4 października do Krakowa (Hotel Best Western Premier) zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu informacji praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studiami przypadków. Co ważne, w odróżnieniu od większości konferencji czas przeznaczony dla prelegentów wynosi od 35 do 45 minut, co daje uczestnikom gwarancję prelekcji, które dostarczą im konkretnej wiedzy. Po każdej z nich przewidujemy możliwość zadawania pytań, dzięki czemu uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się na co dzień w zakładach, w których pracują.

Jak ograniczać ryzyko wybuchu i jego ewentualne skutki w praktyce

Ryzyko wybuchu w zakładach przemysłowych wynika z faktu, że w instalacjach, filtrach, silosach oraz innych urządzeniach i aparatach generowane są obłoki pyłu, które wraz z powietrzem stanowią mieszaninę wybuchową. W momencie wystąpienia źródła zapłonu (mogą to być m.in. gorące powierzchnie, otwarty ogień, wyładowanie elektrostatyczne, iskra mechaniczna itp.) istnieje ryzyko wybuchu, który może nie tylko spustoszyć zakłady produkcyjne, ale również zagrozić ludzkiemu życiu.
Podczas tegorocznej konferencji HAZEX uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do udziału w pokazie wybuchów pyłów stosowanych w przemyśle wraz z prezentacją różnych typów zabezpieczeń przeciwwybuchowych (tłumienie wybuchu, odciążanie wybuchu, odsprzęganie wybuchu). Celem pokazów jest uświadamianie, jak poważne ryzyko wiąże się z obróbką i magazynowaniem palnych, a tym samym wybuchowych pyłów. Nic tak dobitnie nie wpływa na świadomość skali ryzyka, jak bliskie doświadczenie kontrolowanego wybuchu.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji HAZEX

Konferencja HAZEX jest doskonałym miejscem spotkania z osobami związanymi z branżą przemysłową. Zarówno podczas dyskusji po każdym wykładzie, jak i w kuluarach uczestnicy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi i nawiązywać interesujące kontakty.
Udział w konferencji HAZEX to inwestycja, która zwróci Ci się szybciej niż się spodziewasz – staniesz się bogatszy o wiedzę i doświadczenia innych, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy. Poniżej przedstawiamy kilka najistotniejszych kwestii:
•    poznasz najważniejsze aspekty prawne oraz konkretne case studie’s pozwalające Ci podejmować trafne decyzje związane z bezpieczeństwem w Twoim zakładzie,
•    dowiesz się, jak poprawnie oszacować ryzyko związane z potencjalnym zagrożeniem i sprawdzisz, czy i gdzie wcześniej popełniałeś błędy,
•    poszerzysz wiedzę nt. dostępnych rozwiązań technicznych, która pozwoli Ci wdrażać te z nich, które realnie zminimalizują ryzyko i następstwo ewentualnego wybuchu, zapewniając przy tym bezpieczeństwo personelu, procesu produkcyjnego i całego zakładu,
•    dowiesz się jak rozwiązać problemy, z którymi borykasz się na co dzień odpowiadając za BHP, utrzymanie ruchu, prowadząc działy techniczne lub projektując instalacje przemysłowe,
•    otrzymasz pakiet uczestnika, w którym znajdziesz m.in. katalog konferencyjny w formie książki z prezentacjami prelegentów i możliwością sporządzania notatek, dzięki czemu w każdej chwili będziesz mógł powrócić do tematu, który Cię interesuje,
•    uzyskasz imienny certyfikat zabezpieczony hologramem, potwierdzający zdobytą przez Ciebie wiedzę,
•    nawiążesz cenne relacje z przedstawicielami innych przedsiębiorstw, z którymi będziesz mógł pozostać w kontakcie na dłużej i razem z nimi wymieniać się cennymi doświadczeniami.

W konferencjach HAZEX uczestniczy od 150 do 200 osób. Wśród uczestników dotychczasowych edycji znaleźli się przedstawiciele takich firm, jak: ABB, 3M, Adamed Pharma, Bałtycka Baza Masowa, CAN PACK, NOVOL, ANWIL, Cemex Polska, SWISS KRONO, AGRI PLUS, Benda-Lutz, Bioagra, ROCKWOOL Polska, PGE, Lafarge, Sun Chemical, Amec Foster Wheeler Energia, Carlsberg, CIECH, EDF, FLUOR, Grupa Azoty, HASCO-LEK, Hempel, Hestia Loss Control, LOTOS, Mondi, NITROERG, OLPP, PCC Rokita, Pfeifer & Langen, PGE, PKN Orlen, PZU, Synthos, Texas A&M University w Katarze, UDT, Whirlpool oraz wielu innych.

Zgłoszenie / Rezerwacja miejsca: www.hazex.eu/konferencja
Beata Godawa - b.godawa@hazex.eu, +48 12 2018 100

Lokalizacja i termin:
3-4 października 2019 r.
Hotel Best Western Premier
Kraków, ul. Opolska 14a (w pobliżu lotniska Kraków-Balice oraz autostrady A4)

Źródło: Informacja prasowa, GRUPA WOLFF


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij