Polska Grupa Górnicza ogłosiła wyniki za rok 2018.

Firma osiągnęła w 2018 r. 493 mln zł zysku i wydobyła blisko 30 mln ton węgla – na każdej tonie zarobiła 25 zł. Na inwestycje przeznaczyła 2 418 mln zł, co stanowi wzrost o 33% w porównaniu z rokiem 2017.

Na konferencji prasowej podsumowującej wyniki obecni byli m.in. minister Grzegorz Tobiszowski oraz wiceprezesi PGG Andrzej Paniczek i Piotr Bojarski. Firma przypomniała, że obecnie zatrudnia 43 tysiące pracowników, natomiast dla regionu generuje 200 tysięcy miejsc pracy.

Minister Tobiszowski podkreślił ogromny rozwój, jaki przeszła PGG od czasów powstania, kiedy wszyscy zastanawiali się, czy w ogóle przetrwa. Zaznaczył również, że polskie górnictwo staje się bardzo nowoczesne, inwestuje w technologie i nowe gałęzie gospodarki – PGG wkrótce uruchomi zakład zgazowania węgla i będzie inwestować w fotowoltaikę. Celem jest uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy szczytowej 95 megawatów.

Spółka planuje w 2019 roku nie zwalniać tempa. Wśród zamierzeń jest m.in. uzbrojenie 45 ścian wydobywczych i wydrążenie 140 km nowych wyrobisk (za ponad 1,4 mln zł), kontynuowanie inwestycji kluczowych (za 582 mln zł) oraz zakupy nowego sprzętu (1,2 mld zł).Łącznie firma przeznaczy na inwestycje o 31% więcej niż w roku ubiegłym.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij