W dniach 4-6 czerwca 2019 r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja APCOM 2019.

Na program wydarzenia składają się najwyższej jakości artykuły naukowe poruszające tematykę cyfrowej transformacji górnictwa – począwszy od wydobycia, poprzez szacowanie zasobów, aż po eksploatację kopalń i bezpieczeństwo.

Geostatystyka i szacowanie zasobów
Trzydniowy panel tematyczny z zakresu geostatystyki i szacowania zasobów to ponad 20 recenzowanych artykułów prezentowanych przez światowej klasy praktyków z czołowych firm górniczych i wiodących światowych instytutów badawczych.

Planowanie wydobycia
Około 15 artykułów obejmujących kwestie najnowszych technik wsparcia IT w planowaniu eksploatacji kopalni, redukcji niepewności, geomechanice, modelowaniu, symulacji i najnowszej technologii oprogramowania.

Planowanie i dystrybucja
Około 15 prezentacji dotyczących optymalizacji planowania długoterminowego oraz krótkoterminowego produkcji górniczej. W ramach tego panelu omówione zostaną najnowsze technologie wykorzystujące sieci neuronowe, algorytmy genetyczne. Poruszony zostanie również temat ograniczeń i ryzyka wynikających z zastosowania tego typu oprogramowania. Dyskusja poświęcona wypływowi IoT, Big Data i gamifikacji na ogólnie pojęte zarządzanie flotą.

Operacje górnicze w kontekście cyfrowej transformacji
Ponad 20 wystąpień w tym panelu obejmuje zagadnienia związane z transportem podziemnym (wozy odstawcze LHD), wierceniem i eksploatacją ścian korytarzy podziemnych, komunikacją oraz nowymi technologiami cyfrowymi w zakresie bezpieczeństwa kopalń i optymalizacji jakości urobku.

Najnowsze technologie i robotyka w górnictwie
Kilka sesji zawierających blisko 10 prezentacji dotyczących wykorzystania dronów w górnictwie, korzyści płynących z wprowadzania wschodzących technologii w dziedzinie robotyki, mechatroniki, komunikacji i konstrukcji maszyn. W ramach panelu zaprezentowany zostanie również zupełnie nowy system transportu.

Synergia górnictwa i innych branż
W tym panelu znajdują się: mowa plenarna kapitana linii lotniczej o wpływie  interfejsu człowiek-maszyna na podejmowanie decyzji przez załogę maszyny i centra operacyjne, a także artykuły dotyczące możliwości przenoszenia Building Information Modelling (BIM) z budownictwa komercyjnego na górnictwo.

Wydarzenie odbywa się w nowoczesnym centrum konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej. Poza sesjami panelowymi na terenie centrum zorganizowane zostało miejsce dla wystawców. Organizatorzy oferują ponadto interesujący program towarzyski, kolację konferencyjną z rozrywką światowej klasy, program dla partnerów uczestników konferencji, a także wycieczki na teren kopalń  7 czerwca. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w pokonferencyjnej wycieczce w Karkonosze w terminie 8-10 czerwca. Noclegi są zapewnione w dwóch mikrobrowarach na szczytach gór.

Wszystkie prezentacje będą prowadzone w języku angielskim. Tłumaczenie symultaniczne na język polski będzie dostępne po przekroczeniu odpowiedniej liczby zainteresowanych uczestników.

Wcześniejsza rejestracja (Early Bird) jest dostępna do 1 kwietnia 2019 roku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.apcom.info, a także kontaktując się z organizatorami poprzez e-mail: apcom2019@apcom.info


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij