26 lutego 2019 r. podczas XXVIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie został podpisany list intencyjny między LW Bogdanką, Jastrzębską Spółka Węglową oraz KGHM Polska Miedź.

List zakłada współpracę trzech firm przy wprowadzaniu do procesu produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych. Zgodnie z treścią listu spółki będą się dzielić doświadczeniami, szczególnie w przypadku wykorzystania robotów w procesie produkcji i podczas akcji ratowniczych. Ważnym aspektem jest również dzielenie się wiedzą w zakresie metod zarządzania przedsiębiorstwem w oparciu o rozwiązania IT.  Spółki będą się także wspierać przy pozyskiwaniu zewnętrznego współfinansowania dla innowacyjnych rozwiązań w górnictwie.
- Za każdą z firm podpisujących dzisiejszy list intencyjny stoją dekady doświadczeń w obszarze wydobycia. Uznaliśmy, że podzielenie się tą wiedzą może przynieść wymierne efekty w zakresie efektywności produkcji i – co niezwykle ważne - bezpieczeństwa pracy pod ziemią. Kładziemy bardzo duży nacisk na nowoczesne technologie. Realizujemy program Kopalnia Inteligentnych Rozwiązań, od lat współpracujemy z ośrodkami naukowymi, w tym z Polską Akademią Nauk i Akademią Górniczo-Hutniczą. Zależy nam na tym, by być w czołówce nowoczesnych i nowatorskich firm na świecie. Łącząc nasze siły możemy szybciej osiągnąć te ambitne cele – powiedział Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.


- Polskie górnictwo uchodzi na świecie za jedno z najnowocześniejszych, a sojusz trzech spółek górniczych jest gwarantem jego dalszego rozwoju. Tylko rozwój pozwoli nam utrzymać pozycję liderów na naszych rynkach zbytu – stwierdził Daniel Ozon, prezes JSW.


Marcin Chludziński, prezes KGHM dodał: - Nie mam wątpliwości, że nasze wyjątkowe doświadczenia i wiedza zgromadzona w KGHM to prawdziwy kapitał spółki. Pozycję giganta polskiej i światowej gospodarki budujemy w oparciu o te zasoby. Zgodnie z nową strategią już teraz znacznie zwiększamy nakłady na innowacje. Współpraca w tym obszarze i wymiana doświadczeń pozwoli zintensyfikować nasze działania.

Źródło: lw.com.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij