Międzynarodowa Agencja Energetyczna opublikowała raport z prognozami dla węgla do 2023 roku.

W opiniach o węglu gospodarki krajowe dzielą się na dwie frakcje – te, które chcą wyeliminować węgiel ze względu na niekorzsytne oddziaływanie na klimat oraz takie, które zwiększają swoje zapotrzebowanie, jak np. Chiny i Indie. Agencja prognozuje utrzymanie stałego poziomu zapotrzebowania – spadki w USA i Europie mają być wyrównane wzrostem w Indiach i krajach azjatyckich. W podsumowaniu Agencja szacuje, że udział węgla w światowym miksie energetycznym zmniejszy się z 27% w 2017 r. do 25% w 2023 r. ze względu na wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii.

Istnienie dwóch światów ws. energetyki węglowej utrudnia zdaniem Agencji porozumienie – jedne kraje chcą rezygnować z węgla, w innych jest to mało prawdopodobne. Zdaniem Agencji potrzebna jest technologia, która będzie mogła pogodzić te dwie skrajności i pomóc w budowaniu zrównoważonej energetyki w przyszłości.

Źródło: www.iea.org


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij