5 grudnia br. z wizytą do FSRiLG Faser SA przybyła 41-osobowa grupa studentów St. Petersburg Mining University.

Po krótkim powitaniu gości przez prezesa zarządu - dyrektora generalnego fabryki Tomasza Sosnowskiego zapoznano ich z asortymentem produkcyjnym, procesami produkcyjnymi i systemem kontroli jakości wyrobów Faser SA.


Studenci jednej z najstarszych uczelni górniczej w Rosji podczas pobytu w tarnogórskiej fabryce odwiedzili również zakładowe muzeum, gdzie zaprezentowano im historię Faser SA oraz zmiany konstrukcyjne produkowanego w fabryce od 64 lat sprzętu dla górnictwa, wojska, straży pożarnej i innych gałęzi przemysłu. Goście interesowali się zwłaszcza aparatami do akcji ewakuacyjnych i ratowniczych. Mieli okazję m.in. porównywać najstarsze lampy ze sprzętem tego typu najnowszej generacji.


Studenci i czterech wykładowców z petersburskiego Uniwersytetu Górniczego przebywa z kilkudniową wizytą w Polsce od 2 grudnia br. Uczestniczą w obchodach barbórkowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obie uczelnie od wielu lat prowadzą współpracę naukowo-badawczą, w którą wpisana jest m.in. tradycja wspólnego świętowania. W ramach spotkań społeczności akademickiej dla zagranicznych gości przygotowano wizyty studyjne w firmach branży górniczej. Prof. Marek Cała, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH zaproponował w tym roku zagranicznym adeptom kadry inżynieryjnej przemysłu wydobywczego zapoznanie się z indywidualnym sprzętem dla górników oraz ratowniczym produkowanym w Polsce, co spotkało się z dużym zainteresowaniem gości.


Przed przyjazdem do Faser SA studenci z Rosji zwiedzili Muzeum Ślaskie. Jutro będą uczestniczyć w 59. Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego w AGH. W piątek będą gośćmi uroczystych obchodów barbórkowych krakowskiej akademii.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij