W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przebywają z trzydniową wizytą przedstawiciele australijskiej agencji badawczej CSIRO.

Agencja badawcza CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation) to istniejąca od ponad stu lat renomowanana organizacja badawczo-naukowa. Wspomaga branżę wydobywczą, tworząc innowacyjne produkty i narzędzia, aby sproostać współczesnym problemom branży. CSIRO stworzył między innymi szczegółowe systemy modelowania złoża pod kątem wydajności. 

Dwa miesiące temu podczas misji gospodarczej, w której udział brali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz wiceministrer Grzegorz Tobiszowski, udało się podpisać z Australijczykami porozumienie, w wyniku którego odwiedzili oni teraz nasz kraj.

Celem wizyty jest nawiązanie współpracy, która pozwoli Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzić innowacyjne rozwiązania, mające poprawić jakość produktów, a w dalszej perspektywie podnieść efektywność i zwiększyć potencjał rozwojowy. Współpraca dotyczyć ma między innymi obszarów przeróbki mechanicznej węgla, analiz petrograficznych składu ziarnowego węgla oraz tematów związanych z prognozowaniem jakości. Ponadto JSW i CSIRO będą blisko współpracować w zakresie automatyzacji eksploatacji ścian wydobywczych.

Rynek wymaga od kopalń zwiększenia konkurencyjności, dlatego firma chce czerpać wiedzę i doświadczenia od nowego partnera. "Cieszę się, że współpracujemy z tak prestiżową i liczącą się na świecie instytucją. Mają ogromne doświadczenie w zakresie nowoczesnych rozwiązań, są właścicielami patentów, ale przede wszystkim ekspertami od najnowocześniejszych rozwiązań i technologii" – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju.

Pierwszego dnia goście poznali szczegółowy model biznesowy Spółki, strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne. Kolejny dzień spędzili w zakładzie przeróbczym kopalni Pniówek w Pawłowicach.

 

Źródło i fot. jsw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij