Przewodniczący komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Jerzy Buzek ogłosił stanowisko w sprawie budżetu UE po roku 2020 zgodnie z którym regiony górnicze mają otrzymać dodatkowe środki niezależne od otrzymywanych już przez nie funduszy.

W wyniku Porozumienia Paryskiego, którego celem jest ograniczenie zmian klimatycznych związanych z ociepleniem klimatu, wiele polskich regionów ponosi ogromne koszty.

Jerzy Buzek liczy, że w wyniku głosowania regiony górnicze mogą zyskać nawet 5 mld euro. Największa część miałaby przypadać na region śląski. Środki te mają pomóc w modernizacji i rewitalizacji miast górniczych, a także będą przeznaczone na inwestycje na terenach pokopalnianych oraz szkolenia i tworzenie nowych miejsc pracy w sektorach związanych z innowacjami i nowymi technologiami.


Starania o dodatkowe środki trwały blisko dwa lata. Głosowanie nad nowym budżetem odbędzie się 12-15 listopada w Strasburgu. 

Źródło: wnp.pl

fot. materiały prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij