W poniedziałek, 25 czerwca w Katowicach odbędzie się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

Podczas zebrania członkowie będą rozmawiać m.in. o uchwalonej niedawno w Sejmie nowelizacji Prawa górniczego i geologicznego.

- Kierunek zmian w sprawie koncesji na wydobycie oceniam jako dobry, o to właśnie zabiegaliśmy. Szkoda tylko, że tak długo musieliśmy na nie czekać - mówi Wacław Czerkawski, członek prezydium ZZ Górników w Polsce.

Niebawem wygaśnie 19 koncesji na wydobycie węgla kamiennego i brunatnego - dlatego też sprawa nowelizacji Prawa górniczego i geologicznego oraz skrócenie ciągnących się latami procedur przy pozyskiwaniu nowych i przedłużaniu istniejących koncesji była w centrum zainteresowania związków zawodowych. Trzy lata nacisków ze strony społecznej oraz resortu energii spowodowały, że Ministerstwo Środowiska przygotowało odpowiednie regulacje.

Jak podaje portal nettg.pl, Zespół będzie również rozmawiać o realizacji Programu dla Śląska i zawartych tam zobowiązań wobec branży górniczej, ponadzakładowym układzie zbiorowym pracy oraz o aktualnej sytuacji w branży.

Źródło: nettg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij