Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, został prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal.

Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal reprezentuje interesy europejskich producentów i importerów węgla. Siedziba organizacji znajduje się w Brukseli i zrzesza ponad 30 podmiotów z różnych krajów.

Jak podaje portal nettg.pl, prezes Rogala na prezydenta Euracoal został wybrany jednogłośnie 9 marca przez walne zgromadzenie - wybory odbywały się drogą korespondencyjną i trwały 30 dni.

- Piątek był również szczęśliwy z brukselskiego punktu widzenia. Kilka godzin po posiedzeniu naszej rady przyszła informacja, że pan Tomasz Rogala został wybrany na prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal – powiedział Janusz Olszowski dodając, że w piątek Tomasz Rogala został także wybrany na przewodniczącego Rady Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Wiceprezydentem Stowarzyszenia został Vladimir Budinsky, reprezentujący Czeskie Stowarzyszenie Pracodawców Przemysłu Górniczego i Naftowego, wiceprezydentem-seniorem dr Wolfgang Cieslik, prezes niemieckiego Stowarzyszenia Importerów Węgla, a kolejnymi wiceprezydentami: dr inż. Lars Kulik z Niemieckiego Stowarzyszenia Węgla Brunatnego oraz Radosław Rasała, reprezentujący Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego.

Źródło: nettg.pl / fot. PGG


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij