Na teren zamkniętej kopalni Krupiński w Suszcu mają zostać przeniesione Jastrzębskie Zakłady Remontowe, które są częścią Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak informuje Daniel Ozon, prezes JSW, jeszcze w tym roku zakłady przeniosą do Suszca swoją produkcję i pierwsze 30-40 osób będzie zatrudnionych. W połowie grudnia odbyło się spotkanie na sesji rady gminy Suszec w sprawie inwestycji na terenie nieczynnej kopalni Krupiński.

- Na spotkaniu przedstawiliśmy naszą koncepcję rozwoju, której pierwszym krokiem jest przeniesienie tam Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Zakłady już w tym roku przeniosą produkcję i będzie pierwszych 30-40 osób zatrudnionych. Kolejne etapy to przenoszenie większych aktywów produkcyjnych do Suszca. Rozważamy inne inwestycje, kóre nasze spółki z grupy mogłyby tam rozpocząć. Na razie jednak za wcześniej o tym mówić. Pierwszy krok, to Jastrzębskie Zakłady Remontowe, i to już jest faktem – mówi prezes JSW.

Na prorozwojowe inwestycje w Suszcu zostanie przeznaczonych około 60 mln zł. W przedsięwzięciu zagospodarowania terenów pogórniczych uczestniczyć mają również JSW Innowacje oraz Główny Instytut Górnictwa. Pierwszym etapem inwestycji ma być przeniesienie do Suszca Jastrzębskich Zakładów Remontowych - zbudowanie nowych hal produkcyjnych i zakup nowoczesnego parku maszynowego. Docelowo w powstających zakładach ma pracować ok. 150 osób, głównie spawacze. Kolejne miejsca pracy mają powstać u poddostawców oraz podwykonawców.

Prezes JSW podkreśla, że w poszukiwanie potencjalnych inwestorów spółka węglowa chce również zaangażować platformę „Coal regions in transition”, która ma pomagać pogórniczym regionom.

- To grupa regionów powęglowych, jaka została stworzona w Brukseli. Jako spółka uczestniczyliśmy w jej pierwszym spotkaniu w Strasburgu. Chcielibyśmy, żeby w pierwszym kwartale br. członkowie platformy „Coal regions in transition” przyjrzeli się, jakie są możliwości dofinansowania inwestycji, czy zagospodarowania terenów po zamkniętych kopalniach – zaznacza Ozon.

Źródło: http://nettg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij