Na terenie gminy Suszec planowana jest budowa nowoczesnego centrum produkcyjno-remontowego grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- W przedsięwzięciu zagospodarowania terenów pogórniczych uczestniczyć mają również JSW Innowacje wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa. Ich zadanie będzie polegało na przygotowaniu kolejnych projektów wykorzystujących potencjał gminy oraz infrastrukturę byłej kopalni Krupiński. Przedstawiciele JZR oraz JSW zaprezentowali ten ambitny plan na spotkaniu z wójtem i radą gminy Suszec, które odbyło się 14 grudnia 2017 r. w Suszcu - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW. Rozwój Jastrzębskich Zakładów Remontowych w Grupie Kapitałowej JSW wpłynie na optymalizację dostaw wybranych produktów niezbędnych do bieżącej działalności kopalń.

Początek prac inwestycyjnych w Suszcu zaplanowano na pierwszą połowę 2018 r. Pierwsze elementy tras przenośników ścianowych, rurociągów, szyny jezdne oraz krążniki do przenośników taśmowych mają być gotowe na początku 2019 r.

Dostarczanie do JSW gotowych produktów wytwarzanych przez tzw. własne zasoby JZR zagwarantuje spółce ich dostępność oraz wysoką jakość w najkorzystniejszej, rynkowej cenie. Inwestycja przyczyni się do modernizacji i unifikacji stosowanych w JSW maszyn i urządzeń górniczych, poprawiając dostęp do innowacyjnych rozwiązań – zapewnia Rafał Rychter, prezes Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Chciałbym, aby współpraca Jastrzębskiej Spółki Węglowej z gminą Suszec przyczyniła się do poprawy warunków życia jej mieszkańców i stanowiła przykład wspólnej dbałości o środowisko naturalne oraz współpracy górniczego przedsiębiorcy z samorządem – powiedział  Daniel Ozon, prezes JSW.

 

Źródło: http://nettg.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij