Katowicka kopalnia Wieczorek, gdzie kończą się złoża węgla, ma trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

 

Takie informacje podaje Polska Grupa Górnicza. Na razie nie ma podobnej decyzji odnośnie ruchu Śląsk, czyli rudzkiej części kopalni Wujek.

 

Obie kopalnie należały wcześniej do Katowickiego Holdingu Węglowego - według planu KHW kopalnie miały zostać przekazane do SRK końcem 2017 r. Po ustaleniu warunków włączenia wszystkich kopalń holdingu do PGG, zdecydowano o powołaniu specjalnych zespołów, których zadaniem była analiza sytuacji obu kopalń i zaproponowanie możliwych rozwiązań.

 

 

Wybrany majątek ponad 190-letniej kopalni Wieczorek trafił do spółki restrukturyzacyjnej już z końcem marca tego roku, gdy nastąpiło włączenie kopalń holdingu do PGG. W środę (6 grudnia) rzecznik PGG Tomasz Głogowski potwierdził, że do SRK przekazana będzie także pozostała część kopalni, jednak stanie się to do końca pierwszego kwartału 2018 r.

 

- Przesunięcie wiąże się z sczerpywaniem eksploatowanego obecnie złoża węgla. Majątek kopalni Wieczorek trafi do SRK, gdy ta eksploatacja zostanie zakończona - wyjaśnił rzecznik.

 

- Później pozostałe złoże kopalni Wieczorek będzie nadal eksploatowane, od strony sąsiedniej kopalni Murcki-Staszic - zaznaczył Głogowski.

 

 

 

W kopalni Wieczorek powoli kończą się złoża węgl - już od kilku lat kopalnia korzysta częściowo ze złóż kopalni Staszicc. Dlatego po wyeksploatowaniu do końca obecnych ścian wydobywczych eksploatacja w naturalny sposób przesunie się w kierunku złóż kopalni Staszic.

 

 

Źródło: http://nettg.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij