W środę, 29 listopada, w Lędzinach odbyła się uroczysta Barbórka Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego.

- Dzień Górnika to dobra okazja do tego, by podkreślić fakt, że nowoczesne, zreformowane górnictwo może być prężnie działającą gałęzią gospodarki i przyczyniać się do wzrostu gospodarczego – napisał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w liście, odczytanym podczas Barbórki.

 

Złożył także gratulacje wszystkim pracownikom, którzy otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz honorowe szpady górnicze.

 

- Dynamiczne zmiany w górnictwie związane z restrukturyzacją w sposób bezpośredni wpływają również na naszą firmę. Poprzez pracę, którą wykonujemy na rzecz kopalń, których liczba coraz bardziej się zmniejsza, w sposób szczególny odczuwamy bolączki branży. To, że rynek się kurczy i zmienia, nie upoważnia nas do tego, by z taką rzeczywistością się godzić. Wręcz przeciwnie, uważam, że trzeba dążyć do dostosowania się do zmieniającego otoczenia – stwierdził prezes CBiDGP Krzysztof Mijalski, który podkreślił, że firma w coraz większym stopniu rozwija sprzedaż na rynkach pozagórniczych. - Doskonale wiemy, że rynek nie lubi próżni i prędzej czy później podjęte działania przyniosą efekt – zaznaczył.

 

 

W czasie oficjalnej części środowej akademii głos zabrał również wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Wojtacha, życząc pracownikom Centrum, by ich praca przyczyniała się do zachowania bezpieczeństwa w górnictwie. Wojtacha podkreślił, że CBiDGP znajduje się wśród firm stanowiących „bezpośrednie zaplecze nadzoru górniczego”.

 

 

Zamknięciem oficjalnej części uroczystości była ceremonia nadania honorowych szpad górniczych oraz odznaczeń dla pracowników spółki.

 

Barbórka CBiDGP przyciągnęła do Lędzin samorządowców, ludzi nauki oraz przedstawicieli instytucji i spółek górniczych  oraz okołogórniczych. 

 

źródło: http://nettg.pl/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij