Koksownia Częstochowa Nowa uruchomi dziś (24.11.) nowoczesną baterię 4 bis przeznaczoną do produkcji wysokojakościowego koksu odlewniczego. Dzięki temu koksownia zwiększy produkcję o 25% rocznie.

 

Roczna zdolność produkcyjna nowej, szerokokomorowej baterii typu 4 bis do produkcji koksu odlewniczego wynosi 225 tys. t. Posiada ona zainstalowany zdalnie sterowany system do zarządzania opalaniem i działaniem maszyn piecowych. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne w tych urządzeniach znacząco ograniczają emisję gazów do atmosfery, a bateria spełnia wytyczne Unii Europejskiej w zakresie konkluzji BAT.

 

- Produkowany w nowej baterii koks odlewniczy, będzie charakteryzował się bardzo wysoką jakością parametrów fizyko-chemicznych, a w szczególności wysoką wytrzymałością, co jest bardzo istotne z punktu widzenia jego odbiorców. W Europie jest bardzo duży popyt na koks odlewniczy. Jego odbiorcami są zarówno mniejsze, jak i duże renomowane firmy. Obsługa tak szerokiej gamy odbiorców wymaga od producentów dużej elastyczności - mówi Józef Lis, prezes Koksownii Częstochowa Nowa.

 

Razem z baterią 4 bis do użytku zostanie również oddana nowoczesna sortownia i składowisko koksu, którego budowa ma się zakończyć do końca 2018 roku.

Źródło: http://nettg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij