Podczas targów górnictwa w Katowicach FAMUR zaprezentuje szerokie portfolio integrujących się Grup FAMUR i KOPEX

Już za kilka dni Katowice znów staną się górniczą stolicą świata. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE 2017” rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 1 września br. Podczas tego wydarzenia po raz pierwszy whistorii FAMUR zaprezentuje wspólną ofertę produktów i usług integrujących się Grup FAMUR i KOPEX.

Ponad 30 lat tradycji, setki spotkań i kilkadziesiąt tysięcy uczestników to główne elementy wyróżniające jedno z największych na świecie wydarzeń – katowickie targi przemysłowe, które są miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży górniczej, hutniczej i energetycznej. Jak co roku, w gronie wystawców nie zabraknie Grupy FAMUR, należącej do czołówki światowych producentów maszyn i systemów stosowanych w górnictwie podziemnym wykorzystującym metodę ścianową. Po raz pierwszy w historii targów w Katowicach Grupa FAMUR zaprezentuje się wspólnie z firmą KOPEX.

Tegoroczna edycja targów jest wyjątkowa dla Grupy FAMUR, otwiera bowiem zupełnie nowy rozdział
w historii istnienia naszej spółki. Będziemy na nich obecni wspólnie z Grupą KOPEX, jako silny podmiot, będący liderem w kraju i regionie, ale również jako silna organizacja, gotowa rzucić realne wyzwanie największym firmom na świecie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne targi są doskonałą okazją, by pokazać cel integracji Famuru i Kopeksu, istotę tego procesu oraz zakładane efekty – mówi Mirosław Bendzera, Prezes Zarządu FAMUR S.A.

Połączenie wiedzy, zasobów i dotychczasowych doświadczeń obu spółek pozwoli nam przygotować ofertę, dzięki której uzyskamy zdolność do całościowej realizacji projektów inwestycyjnych w skali globalnej, zarówno dla branży wydobywczej, jak i energetyczno-przeładunkowej – dodaje Mirosław Bendzera.

Goście odwiedzający stoisko Famuru i Kopeksu będą mogli zapoznać się z docelowym modelem i globalną skalą funkcjonowania zintegrowanego podmiotu. Nowatorska forma prezentacji wspólnej oferty pozwoli na atrakcyjne przedstawienie produktów i usług dla branży wydobywczej, w tym między innymi kombajnu FS-800, który dotychczas nie był prezentowany na targach. Licząca 500 metrów kwadratowych ekspozycja Grupy FAMUR będzie zlokalizowana na stoisku nr 21 znajdującym się w sektorze B przed katowickim Spodkiem.

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym targom będzie seminarium produktowe, w ramach którego zostaną omówione wybrane maszyny, urządzenia i usługi znajdujące się w ofercie Grupy FAMUR. Wśród prezentacji szczególna uwaga zostanie poświęcona idei Przemysłu 4.0. w górnictwie, możliwościom zwiększenia efektywności ścian węglowych w Polsce, zdalnemu sterowaniu kombajnami chodnikowymi, diagnostyce w przekładniach przemysłowych czy transporcie ludzi przenośnikami taśmowymi.

Źródło: Informacja prasowa


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij