Spółka HMS Bergbau ma w planach złożenie wniosku o koncesję na wydobycie węgla w kopalni Orzesze

Planowany poziom eksploatacji to 3 mln ton rocznie, jak mówi prezes Heinz Schernikau, podczas wywiadu udzielonego 11 lipca dla Rzeczpospolitej.
W rozmowie określone zostają również kierunki eksportu – Niemcy, Austria, Słowacja, – czyli regiony bez dostępu do portów. Ponadto, podtrzymany zostaje plan wykorzystania infrastruktury likwidowanej kopalni Krupiński, która znajduje się w sąsiedztwie złoża w Orzeszu. Niestety zakup całego zakładu nie jest brany pod uwagę ze względu na jego nierentowność.
Polska została wybrana, jako miejsce inwestycji ze względu na znajomość polskiego górnictwa, jaką posiada Heinz Schernikau, a także lokalizacja w UE oraz wykwalifikowana polska kadra górnicza.


Źródło: http://nettg.pl
Foto: http://nettg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij