Jak informuje Związek Zawodowy Górników w Polsce, pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zmian w "Ustawie z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego" odbędzie się 9 czerwca ok. godz.15.

Deputat węglowy, czyli uprawnienie do określonej ilości bezpłatnego węgla rocznie, to stare uprawnienie górnicze. Wynika ono z układów zbiorowych pracy lub porozumień wewnątrz spółek, jednak ze względu na przekształcenia i oszczędności w górnictwie, dziś nie wszyscy uprawnieni otrzymują deputat. Związek Zawodowy Górników w Polsce przygotowała projekt zmian, który dotyczy gwarancji otrzymywania deputatu węglowego z budżetu państwa. Sprawozdawcą będzie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący ZZGwP. W czasie akcji zainicjowanej przez ZZGwP zebrano 126 tys. podpisów poparcia, które trafiły do kancelarii Sejmu 29 marca.

Nettg.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij